15. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

Kraków / Poronin,  19-22 października 2017 r.

Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i imprezy towarzyszące jest bezpłatny!

W tym roku w Krakowie w dniach od 19 do 22 października odbędzie się 15. edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt starannie wyselekcjonowanych filmów dokumentalnych z całego świata, których tematem są szeroko rozumiane prawa człowieka.  Większość z nich obejrzeć można jedynie w trakcie festiwalu. W tym roku po raz trzeci projekcje odbędą się również w Poroninie (20 października).

WATCH DOCS. Prawa Człowieka w filmie to drugi co do wielkości festiwal filmów o prawach człowieka na świecie. Organizowany jest co roku w grudniu w Warszawie przez Helsińską Fundację Praw Człowieka i Społeczny Instytut Filmowy. Od 2003 roku w kilkudziesięciu miastach w Polsce, we współpracy z wieloma partnerami_kami – organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi, teatrami, kinami i innymi instytucjami kulturalnymi – organizowana jest jego objazdowa edycja.

W tym roku organizujemy również pokazy przedfestiwalowe. Odbyły się już trzy projekcje:

„Jak przetrwać zarazę?” w reż. Davida France’a

watch-docs-na-queerowym-maju_fb_wydarzenie

„#Moja ucieczka” w reż. Elke Sasse

amb-fb-ucieczka_2

„Pokażcie to wszystko światu” w reż. Andrea Deaglio

pokazcie-to-wszystko-fb-ostWkrótce zaprezentujemy szczegółowy program tegorocznego Festiwalu i towarzyszące mu wydarzenia.

Zachęcamy osoby prowadzące zajęcia w szkołach i na uczelniach do uwzględnienia projekcji i innych wydarzeń festiwalowych w programach prowadzonych przez siebie zajęć.