14. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

  1. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

Kraków, Poronin,  20-23 października 2016

Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i imprezy towarzyszące jest bezpłatny!

W tym roku w Krakowie w dniach od 20 do 23 października odbędzie się już 14. edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Zaprezentowanych zostanie kilkanaście starannie wyselekcjonowanych filmów dokumentalnych z całego świata, których tematem są szeroko rozumiane prawa człowieka.  Większość z nich obejrzeć można jedynie w trakcie festiwalu. W tym roku po raz drugi projekcje odbędą się również w Poroninie 20 października.

Festiwal rozpocznie się w czwartek spotkaniem z osobą reprezentującą Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który objął honorowym patronatem nasze wydarzenie!

WATCH DOCS. Prawa Człowieka w filmie, to drugi co do wielkości festiwal filmów o prawach człowieka na świecie. Organizowany jest co roku w grudniu Warszawie przez Helsińską Fundację Praw Człowieka i Społeczny Instytut Filmowy. Od 2003 roku w kilkudziesięciu miastach w Polsce, we współpracy z wieloma partnerami_kami – organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi, teatrami, kinami i innymi instytucjami kulturalnymi – organizowana jest jego objazdowa edycja.

Oprócz projekcji planowane są wydarzenia towarzyszące: dyskusje z udziałem zaproszonych specjalistek_ów i publiczności, warsztaty filmowe dla początkujących, a także spotkania z przedstawicielkami i przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych oraz inicjatyw działających na rzecz praw człowieka.

Wśród paneli są o uchodźstwie, prawach kobiet i przemocy ze względu na płeć, cyberaktywizmie i nieposłuszeństwie obywatelskim, prawach dziecka oraz specjalny pokaz dla szkół połączony ze spotkaniem po projekcji.

Zachęcamy osoby prowadzące zajęcia w szkołach i na uczelniach do uwzględnienia projekcji i innych wydarzeń festiwalowych w programach prowadzonych przez siebie zajęć.

Więcej informacji: http://www.facebook.com/WatchDocsKrakow i watchdocskrakow.pl

Comments are closed.