„Walka” zapowiedzią krakowskiej edycji festiwalu Watch Docs

W ramach przedfestiwalowych pokazów zapowiadających tegoroczną krakowską edycję Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie pokażemy „Walkę” w reż. Daniela Fallshawa i Violety Ayali. 

Chcesz się dowiedzieć, co zrobiły osoby z niepełnosprawnościami z Cochabamby w Boliwii, po 60 dniach protestu? Zapewniamy, że nawet Ci się to nie śniło o tym, co tam się wydarzyło! Fundacja Autonomia, koordynująca krakowską edycję festiwalu „Watch Docs. Prawa człowieka w filmie” wraz ze Stowarzyszenie Strefa Wenus z Milo zapraszają na projekcję i spotkanie!
Wstęp wolny!

Po 40 dniach upokorzeń, pogardy, ignorancji i agresji ze strony przedstawicieli/ek i funkcjonariuszy/ek obecnego rządu i Parlamentu, rodzice osób z niepełnosprawnościami zdecydowały_li się na zawieszenie protestu w Sejmie.

Ten protest i reakcje na postulaty osób z niepełnosprawnościami uwidoczniły brak wiedzy, arogancję, brak poszanowania dla ludzkiej godności i praw, ale także odwagę i siłę protestujących, oraz znaczenie jakie ma wspieranie się w występowaniu przeciwko opresji, dyskryminacji i przemocy.

• Zastanawiasz się, czy polityka rządu wobec osób z niepełnosprawnościami to w ogóle Twoja sprawa?
• Masz w sobie niezgodę na łamanie praw osób z niepełnosprawnościami przez państwo polskie?
• Oburza Cię brak systemowych, zapewniających godność i sprawiedliwość rozwiązań?
• Chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego jak solidarnie walczyć o sprawiedliwość i równość, o prawa osób z niepełnosprawnościami?

Fundacja Autonomia zaprasza wszystkie osoby: z niepełno sprawnościami i bez, rodziny, znajomych, rodzeństwo, opiekunki_ów oraz sojuszniczki_ów na pokaz filmu „Walka” i spotkanie na temat sytuacji i postulatów osób z niepełno sprawnościami z udziałem przedstawicielek Stowarzyszenia Strefa Wenus z Milo.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projekcji przedfestiwalowych OFF WatchDOCS. Prawa Człowieka w Filmie, którego 16. lokalną edycję Autonomia organizuje w Krakowie i Poroninie w dniach 17-21 października 2018. Już teraz zapiszcie sobie ten termin w kalendarzu!

Informacja o dostępności:
Ścieżka dialogowa do filmu będzie odczytywana na bieżąco.
Budynek, w którym odbędzie się projekcja i spotkanie jest dostosowany do poruszania się na wózkach.
Staramy się o tłumaczenie z i na Polski Język Migowy. Osoby zainteresowane skorzystaniem prosimy o kontakt pod adresem: a.teutsch@autonomia.org.pl do dnia 10 czerwca.

Bardzo dziękujemy JCC Krakow (Centrum Społeczności Żydowskiej) za udostępnienie sali na to wydarzenie!

[na zdjęciu: osoba na wózku opuszcza się na linie z mostu]

Comments are closed.