Ruszamy z pokazami przedfestiwalowymi!

15. Objazdowy Festiwal WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie jest zaplanowany na 19-22 października 2017 r., ale już od maja będziemy prezentować filmy dokumentalne o tematyce związanej z prawami człowieka, odwołujące się do konkretnych dat z kalendarza.

W ramach wydarzeń Festiwalu Queerowy Maj 2017 zapraszamy na pokaz filmu „Jak przetrwać zarazę” Davida France’a. Będzie to pierwszy z cyklu przedfestiwalowych pokazów poprzedzających tegoroczną, krakowską edycję Objazdowego festiwalu Watch Docs. organizowaną w Krakowie przez Fundację Autonomia od 10 lat. 17 maja przypada Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, a już tydzień wcześniej startują wydarzenia związane z Queerowym Majem.

Sytuacja pogarszała się błyskawicznie, ale rządzący Republikanie uważali, że to zasłużona kara dla wszystkich, którzy nie stosują się do boskich przykazań. Tymczasem z dnia na dzień przybywało kolejnych ludzi, dla których skrót HIV oznaczał wyrok śmierci. Jednak skazani wcale nie zamierzali czekać na śmierć z założonymi rękami. W 1987 roku gejowscy aktywiści z Nowego Jorku powołali do życia ACT UP (AIDS Coalition To Unleash Power) – organizację, której działania po dziś dzień są bezprecedensowym wzorem obywatelskiego aktywizmu na najwyższym poziomie. (watchdocs.pl)

Film pokazujemy dzięki uprzejmości reżysera. Projekcję poprzedzi krótkie wprowadzenie.

Wstęp wolny!

Data i godz.: 11 maja 2017 r., 21:00
Miejsce: ul. Krakowska 19 (I p.).

Bardzo przepraszamy, ale budynek nie jest niestety przystosowany do poruszania się na wózkach. Oznacza to, że można się dostać na piętro z pomocą innych, ale nie jest to niemożliwe. Kluczowym problemem pozostaje infrastruktura sanitarna.

Osoby, które potrzebują tłumaczenia na Polski Język Migowy prosimy o kontakt najpóźniej na tydzień przed terminem projekcji. Dołożymy wszelkich starań by zapewnić tłumaczenie.

Comments are closed.